INSPIRACE NA PODZIMNÍ DEKORACE DO ZAHRADY

Když se řekne podzim, tak mě napadne pouštění draků, sklízení úrody v zahradě i třeba šípků a kaštanů v přírodě. I přes ochlazení a zkracující se den si lze toto roční období krásně užít.
Při dekorování domu i zahrady si můžete užít společné tvoření dráčků – krátký návod je uvedený na konci článku. O zbytek se postaraly šípky a dýně z vlastní zahrádky. Různě naaranžované se několikrát opakují kolem domu v různých podobách a doplňují tak rostliny, které už se také vybarvují do podzimních barev.
Podívejte na několik fotek z naší přírodní zahrady z října 2022.
Draci jako dekorace
Na výrobu dráčků jsem použila „punčochu“ kterou dostaly děti loni před Vánocemi. Byla z červené tenké látky s bílou obrubou. Z červené látky jsem vystřihla tělo draka, stejný tvar jsem hned vystřihla i z tvrdého papíru. Odstřižky z červené látky jsem použila na ocas. Bílá látka posloužila na oči, nos a zuby. Látku jsme přilepily k papírovému základu a mezi látku a papír jsem vložila a přilepila špejli. Z režného provázku jsou ozdoby a ocas draka, připojené jsou kancelářskou sponkou. Oči malovala dcera fixou. Za chvíli jsme měli pět dráčků a zalepené ruce :-).
Petra Došková
Jsem milovnicí krásných zdravých zahrad. Mou radostí je život v naší přírodní zahradě, sázení keřů, bylinek, květin a jiných rostlin, zpracování plodů a zkrášlování domu i zahrady. Můj příběh si přečtěte zde >>